🆚MINECRAFT - ZMIANA WERSJI SERWERA
Last updated
Last updated
Zmiana wersji gry wiążę się z utratą, bądź nadpisaniem dotychczasowych plików dostępnych na serwerze.
Pamiętaj, podczas zmiany wersji serwera upewnij się, że wybrałeś/Aś odpowiednią wersję Javy, w celu dokonania zmiany oprogramowania Javy przejdź, do zakładki "Startupy" z rozwijanej listy Docker Image wybierz docelową wersję, która cię interesuje.
By zainstalować wersję serwera użyjemy dostępnego w naszym panelu instalatora wersji, z którego możesz również skorzystać udając się pod adres https://cpanel.endhost.eu/ następnie po zalogowaniu należy wybrać serwer, na którym zostanie przeprowadzona instalacja.
Po wskazaniu właściwego dla nas serwera, udajemy się do zakładki VERSIONS wybierając interesującą nas wersję z dostępnej listy postanowiliśmy dokonać instalację wersji PURPUR 1.20.1 należy jednak pamiętać, że decyzja zależy od was, zachęcamy do zapoznania się z listą oferowanych wersji gry.
Po wyborze odpowiedniej wersji do instalacji, należy nacisnąć przycisk INSTALL, po którego wciśnięciu system spyta się nas, czy jesteśmy pewni, że chcemy dokonać tej właśnie instalacji gry, przypomni nam również, że działanie to spowoduje usunięcie wszystkich dotychczasowych plików serwera jeśli więc nie mamy nic przeciwko, naciskamy przycisk INSTALL.
Gotowe, prawidłowo przeprowadziliśmy proces instalacji nowej wersji serwera.
Ten poradnik dotyczy instalacji wersji serwerowej z wykorzystaniem aplikacji WINSCP, jednakże jeśli nie posiadasz zainstalowanej aplikacji WINSCP na komputerze to do instalacji możesz się posłużyć dowolnie wybranym klientem SFTP, jak chociażby FILEZILLA etc.
Po wyborze odpowiedniego programu, za pomocą którego będziemy mogli rozpocząć instalację wersji serwerowej, przystępujemy do wybrania odpowiedniego silnika oraz jego pobrania na komputer, naszym wyborem będzie silnik VELOCITY.
Silnik został wybrany, zatem należy go pobrać poprzez przejście pod adres https://papermc.io/downloads/velocity. Skoro został pobrany to, wypadałoby go również dodać na serwer, przechodzimy więc do klienta SFTP po czym logujemy się przy pomocy danych znajdujących się w panelu klienta zakładka SETTINGS.
Gdy zalogujemy się do klienta SFTP, zostanie nam wyświetlony pusty folder, to właśnie do niego przerzucamy pobraną wcześniej wersję serwera.
Należy pamiętać, że do poprawnego działania serwera niezbędna będzie zmiana domyślnej nazwy silnika na server.jar, w przeciwnym wypadku nie zostanie on uruchomiony, a co więcej, ekran konsoli wyświetli błąd z tym związany.
Gotowe! Instalacja nowej wersji dobiegła końca, a po ponownym uruchomieniu będzie można cieszyć się nowym oprogramowaniem serwerowym.